Yhteystiedot

Perhepalveluiden tilaukset

0400 839 749 arkisin klo 8–11
perhepalvelut.varsinais-suomi@mll.fi

Perhepalvelupäällikkö

asiakkuudet, sopimukset ja tiedustelut

Essi Waher
044 791 0803
essi.waher@mll.fi

Toimitusjohtaja

Janina Andersson
040 509 8998
janina.andersson@mll.fi

Käynti- ja postiosoite

MLL V-S piirin Perhepalvelut Oy
Perhetalo Heideken, 2. krs
Sepänkatu 3
20700 Turku

Laskutustiedot

Verkkolaskuosoite: 003731045287
Verkkolaskuoperaattori: Liaison
Operaattoritunnus: 003708599126

Y-tunnus: 3104528-7

Työntekijät

Olemme sosiaali-, terveys- tai kasvatusalan ammattilaisia, joilla on kokemusta erilaisista lapsiperheistä sekä  erityisvalmiudet esimerkiksi vammaisen lapsen vaativaan hoitoon. Tarjoamme lapsiperheille asiantuntevaa ohjausta ja neuvontaa, joilla pyritään tuomaan varhainen tuki erilaisiin tilanteisiin lapsiperheiden arjessa. Annamme lapsiperheille työkaluja kohdata arjen haasteita. 

Katariina Korpela
044 770 3117
katariina.korpela@mll.fi

Heidi Mujunen
044 748 1648 
heidi.mujunen@mll.fi

Sanna Nyfors
044 077 0942
sanna.nyfors@mll.fi

Johanna Toivoniemi
044 742 0708 
johanna.toivoniemi@mll.fi